Powered by Best slimming tablets zxt bee pollen pills Theme By Zi Xiu Tang diet pills, Authentic . zi xiu tang bee pollen

Dota 2 Greeviling – Rehber ve Taktikleri

dota 2 taktik rehber

Valve, Dota 2 için cadılar bayramında yaptığı Diretide oyun modu gibi, yılbaşı öncesinde de Greeviling isimli oyun modunu oyunculara sundu. 19 Aralık güncellemesiyle birlikte gelen Greeviling oyun modu yine alışılmışın dışında bir oyun tecrübesi sunuyor bizlere.

Dota 2 yeni karlı haritaİlk göze çarpan özellik, tabii ki tüm haritanın kar ile kaplanmış olması. Yine görsel bakımdan tatminkar bir değişiklik olmuş. Sadece Greeviling oyun modu için değil, normal girdiğimiz oyunlarda da karla kaplanmış haritamızda oynuyoruz. Bununla birlikte oyun spikerimiz de (announcer) değişmiş durumda.

Dota 2 greevil düdükGreeviling modu, eğlence amaçlı yapıldığını söylememe gerek yok sanırım. Her oyun sonunda oyunculara kesin bir eşya kazanma şansı veriyor. Oyuna ilk girdiğimizde sıfır altın ile başlıyoruz. Çantamızda yılbaşı çorabımız (xmas stocking) yer alıyor. Kullandığımızda bize 3 adet eşya veriyor. Eşyalardan ilki greevil düdüğümüz. (Greevil Whistle) Düdüğümüzü kullanarak kahraman iken Greevil’a, Greevil iken kahramana geri dönüşebiliyoruz.

dota 2 speed skates - buz pateniÇoraptan çıkan diğer 2 eşyadan biri, sağlık ve mana yenilemenize yardımcı olacak kek, pasta gibi yiyecekler. Sonuncusu ise, bu soğuk havalarda olmazsa olmazımız, botumuz. Dota 2 ekibi, bir güzellik yapıp bot seçeneklerine buz patenini eklemiş. Bu buz pateni +100 hareket hızına ilaveten, buz tutmuş(!) nehir üzerinde kahramanımızı daha kolay hareket ettirebilmemizi sağlıyor.

Peki the Greeviling modunun amacı nedir?

Dota 2 greevil kampGreevil oyun modundaki öncelikli amacınız, ormanda yer alan greevil kamplarına en kısa sürede giderek son vuruşu yapmak. Evet, normal kahraman veya birim öldürmek gibi düşünebilirsiniz. Son vuruşu yapan takım öldürmüş sayılacaktır. Çok büyük bir takım savaşı içerisinde olsanız dahi yakınınızda bir Greevil kampına saldırı içerisindeyseniz, son vuruş yapmaya özen gösterin. Böylece takımınıza puan kazandıracaksınız. Oyunu kazanmak için ise takımınızın 11 greevil kamp’ını yok etmesi gerekiyor.

Dota 2 kamp'taki greevil yetenekleriGreevil kamplarında çıkan greevil’ların yetenekleri, oyun boyunca değişiklik gösterebiliyor. Kimisi Venomancer’ın yeteneklerini kullanırken, kimisi Lina’nın alev ağırlıklı yetenekleri ile saldırabiliyor. Kamplar, belli aralıklarla Dire veya Radiant ormanında rastgele çıkıyor. Greevil kamplarındaki yaratıkları öldürerek şansa eşya kazanabiliyorsunuz. Böylece normal kahramanınızla oynarken daha etkili olabiliyorsunuz.

Dota 2 greevil yetenekleriGreevil düdüğümüz ile Greevil’a dönüştüğümüzde farklı yeteneklerimiz yer alıyor. Greevil formunda iken kahramanımıza oranla daha güçlü ve dayanıklı olabiliyoruz. Greevil'ınızın yetenek ve ekstra sağlık, zırh, kritik hasar vb. özellikleri, kullandığınız esanslara göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer Greevil'ınızı yetersiz ve güçsüz görürseniz, para ile esans ve yumurta satın alabilir, oyuncular ile eşya takasına gidebilir ya da Greevil oyun modunu oynayarak kazanabilir ve bu yumurta ve esanslarla yeni bir Greevil oluşturabilirsiniz. Sahip olduğunuz Greevil’ın yeteneklerinin de, her oyunda sabit kalacağını belirtmeden geçmeyelim.

Dota 2 greevil yeni modBu oyun modunda, görünmezlik yeteneğine sahip kahraman almamanızı öneririm çünkü greevil’lar görünmez kahramanları açığa çıkarıyor. Oyunun büyük çoğunluğu da bu minik yaratıklar etrafında geçeceğinden, etkisiz kalabilirsiniz. Unutmadan, hangi formda olursanız olun, sağlık ve mananız az kaldığında diğer forma geçmeye çalışın. Böylelikle kullanmadığınız form (kahraman ya da greevil) hızlı bir şekilde sağlık ve mana yenilemesi kazanacaktır.

Golden Greevil nedir? Nasıl alabilirim?

golden greevilBu oyun modunda, oyuncuları bekleyen bir diğer sürpriz de Thyg the Giftsnatcher isimli bir Greevil. The Greeviling oyunlarında, -belli bir şansla- nehrin en sağ kısmında beliren bu minik hırsızın amacı, nehrin diğer ucuna varmak. Sizin amacınız ise buna engel olmak. Bu Greevil'ı nehrin diğer ucuna varmadan öldüren oyuncular belli bir şansla Golden Greevil kazanıyor.dota 2 thyg the giftsnatcher Golden Greevil'in bu oyun modunda kullanımı ne yazık ki mümkün değil. Sadece normal oyunlarda kurye olarak kullanılabiliyor. Dota 2 Rehberi ekibi olarak, bu minik hırsızla tanışma fırsatı bulamadık. Umarız şans yüzünüze güler ve Golden Greevil kazanma şansı kazanırsınız.

Dota 2 greevil roshanDota 2 greevil hediyeNehrimizin buz tutmuş olması ve nehirden yürüdüğünüz esnada kahramanınızın kayması güzel detaylardan biri. Oyunu daha keyifli hale getirebiliyor. Özellikle düşmandan kaçarken veya bir kampa doğru aceleyle gitmeye çalışırken sağa sola çarpan pinball topları gibi nehir etrafında dönüp duruyorsunuz. Haritada birimler olmaması ve Greevil kamplarının biraz geç doğmalarından dolayı takımlar oyun başında Roshan kesmeye gidebiliyorlar. Roshan’ın da görünüşünü değiştirerek, yerine dev bir Greevil gelmiş. Daha büyük halde görünce gayet detaylıca çizildiğini göreceksinizdir. Genel olarak eğlenceli, bol eşya ödüllü, oynanabilir bir oyun modu sizleri bekliyor.

D2R ekibi olarak iyi oyunlar dileriz.

  • stalker

    Bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Golden Greevil ile ilgili bilgileri, rehbere dahil ettim.

  • Arphenion

    Golden Greevil,Greeviling Match modunda rastgele çıkan bir greevil kardeşimizdir.Çıktığı zaman ekranın sağ tarafında uyarı gelir ve nehirin diğer tarafına ulaşmadan kesilirse Golden Greevil kurye düşürme sanşı vardır.Şu video’da daha detaylı olarak görebilirsiniz. http://www.youtube.com/watch?v=t1T5_sFK39c Ayrıca bildiğim kadarıyla Golden Greevil,Greeviling Match modunda seçilemiyor sadece kurye olarak yer alıyor.

  • Bredn L.

    Golden Greevil muhabbeti nedir?