Powered by Best slimming tablets zxt bee pollen pills Theme By Zi Xiu Tang diet pills, Authentic . zi xiu tang bee pollen
Genel
Yetenek
Rehber
Yorum

Phantom Assassin Rehberi

genel bakış

Phantom Assassin
Kuvvet20 + 1.85
Çeviklik23 + 3.15
Zeka13 + 1.00
Hasar46 - 48
Hareket Hızı310
Zırh4.22

Oyundaki Rolü

Melee - Carry - Escape

Mortred the Phantom Assassin carry olarak ele alacağımız bir yakın saldırı kahramanıdır. Onun hakkında ilk aklımıza gelen tek bir hedefe devasa hasarlar verebilmesidir.

Yeteneklerinin birbiriyle uyumlu olması, Phantom Assassin'i oyunun her aşamasında güçlü kılar.

Stifling Dagger ile birimleri uzaktan kolayca öldürebileceği gibi kaçmaya çalışan düşmanını yavaşlatabilir.

Phantom Strike ile düşmanının dibine ışınlanıp arka arkaya hızlı saldırılar yapabilir veya aynı şekilde müttefiklerinin yanına ışınlanıp zorlu durumlardan kaçabilir.

Blur yeteneği ile fiziksel saldırıların bir kısmından kaçabilir. Bu yeteneği sayesinde düşmanlarına belli mesafe de iken düşman haritasında görünmez, böylece gafil avlayabilir.

Onu yok edici kılan ultisi Coup de Grâce(öldürücü darbe) ile saldırılarında devasa hasarlar verebilir.

hikaye / biyografi

Kehanetin usulüne göre, suikastin doğal düzenin gerekli bir parçası olduğuna inanan Sisters of the Veil tarikatı tarafından yetiştirilecek çocuklar seçilir. Veiled Sisters hedeflerini meditasyon ve kehanet söyleyişlerine göre belirler. Hiçbir zaman başkası için tetikcilik yapmazlar, politik veya paragöz nedenlerle hedeflerini izlemezler. Onların öldürme nedenleri tanımlanabilir bir amaç ile ilişkilendirilemez ve tamamen rastgele gibi görünür. Büyük bir güç sahibi bir figürün ortadan kaldırılması, bir köylünün veya bir kuyu kazıcının ortadan kaldırılmasından daha olası değildir. Gerçekleştirdikleri ölümlerin olası düzeni sadece onlar tarafından bilinmektedir. Mağdurlarına birer kurban gibi davranırlar ve ellerinden gelen ölüm bir onur olarak addedilir. Tarikatları dışında bir kimliğe sahip olmadan yetiştirilen herhangi bir Phantom Assasin, bir diğerinin yerini alabilir; kaç kişi oldukları ise bilinmemektedir. Belki sayıları oldukça çoktur, belki de çok az. Phantom Veil'in arkasında ne yattığı hep meçhul kalmıştır, fakat yakınlarda onu duyacak kimse olmadığında zaman zaman kendini açığa çıkaran ve yasaklanmış adını fısıldayan bir tanesi hariç: Mortred.

istatiksel bilgiler

SEVİYE
1
15
25
SAĞLIK
530
1,022
1,754
MANA
169
351
741
HASAR
46-48
90-92
142-144
ZIRH
4
10
18
GÖRÜŞ MENZİLİ
1800 / 800
SALDIRI MENZİLİ
128
SALDIRI VARIŞ HIZI
-

yetenekler

Stifling Dagger

Stifling Dagger

Düşman birime az miktarda saf hasar verir ve birimin hareketini yavaşlatır. Kahramanlara yarı hasar verir. Coup de Grace yeteneği öğrenildiğinde, ultiyle eşdeğer kritik hasar verme şansına sahiptir.
MANA: 30 / 25 / 20 / 15
DOLUM SÜRESİ: 8
YETENEK: Birim Hedefli
ETKİLER: Düşman Birimleri
HASAR: Saf
HASAR: 60 / 100 / 140 / 180
YAVAŞLATMA: %50
SÜRE: 1 / 2 / 3 / 4
Sisters of the Veil tarafından öğrenilen ilk yetenek genelde gelen bir vuruşun sinyalini verir.
Phantom Strike

Phantom Strike

Düşman veya dost, bir birime ışınlanır ve eğer bir düşman birimse saldırırken bonus saldırı hızı kazanır.
MANA: 50
DOLUM SÜRESİ: 14 / 11 / 8 / 5
YETENEK: Birim Hedefli
FAZLADAN SALDIRI HIZI: %100
MAKS SALDIRI: 4
MENZİL: 1000
Mortred’in ipek peçesi talihsiz hedefinin gördüğü son şeydir.
Blur

Blur

Phantom Assassin, düşman kahramanlarının yakınında iken vücudunu belirsizleştirerek ve mini haritadan kaybolarak görülmesi zor bir hale gelir. Bazı düşman saldırıları ıskalar.
YETENEK: Pasif
SAVUŞTURMA: %20 / %25 / %30 / %40
YARIÇAP: 1600
Meditasyon, Veiled Sister’ın mücaledeki rakiplerini dikkatlice izlemesini sağlar.
Coup de Grace

Coup de Grace

Phantom Assassin, savaş becerilerini düzenleyerek düşmanlarına şiddetli bir kritik vuruş yapma şansını arttırır.
YETENEK: Pasif
KRİTİK HASAR: %250 / %350 / %450
KRİTİK ŞANSI: %15
Kutsal bir saldırı. Mortred rakibini öldürmek için seçerek, onları onurlandırır.

hero ve item rehberi

Standart Dağılım

1Stifling Dagger
2Phantom Strike
3Blur
4Stifling Dagger
5Stifling Dagger
6Coup de Grace
7Stifling Dagger
8Phantom Strike
9Phantom Strike
10Phantom Strike
11Coup de Grace
12Blur
13Blur
14Blur
15Tüm Statlar
16Coup de Grace
17Tüm Statlar
18Tüm Statlar

Standart Eşyalar

Başlangıç
Temel
Lüks

İpuçları

Koridorda yer alırken, Stifling Dagger yeteneğinizi düşman kahramanlara hasar vermektense, creeplere son vuruş yapmak için kullanın.
Coup de Grace ultinizi öğrendikten sonra, Stifling Dagger yeteneğinizin kritik hasar verme şansı olacağından düşman kahramanlar üzerinde kullanmaktan kaçınmayın.
 • Mete Han Cengiz

  bilen birisi söylüyor pa (mortred) a buttferfly çıkılmaz mı birader en önemli itemi

  • sinan

   verdiği çeviklik ve savuşturma yeni patch ile gelen speed fly ı gerçekten her carrye yakışabilen bi item durumuna getirdi. ancak karşı takımdan oyunu bilen biri pa nın blur skilini delmek için mkb çıkarsa fly sadece çeviklik işlevini görür. bence pa nın en önemli itemi abbysal kesinlikle.

 • burcu5454

  Bilen birisi soylesin pa ya butterfly cikilir mi? Benim bildigim butterfly ile blur birlesmiyor.
  ayni sey void icin de gecerli. Butterfly voidin backtrack’i ile birlesiyor mu?

  • Laserist

   Backtrack mekanigi evasion ile ayni degildir. Butterfly cikabilirsin ama gerek yok bence. %50 zaten evasion var kadinda.

   • Muhammed Ali Yoltay

    Ezdiğimiz bi oyunda kasdım.Adamların baseden uzun bi süre çıkmıyorsun.yeni güncellemeyle de denedim butterfly’a tıklayınca evasion gidiyor deneyeyim dedim zor kurtuldum abaddon healladı.Yani güzel olabiliryor Ben baya zevk aldım :)

  • Arthas14

   void e tam gider , pa ya fazlalık duruma göre belki

 • MrMilenyum

  canı çok az can için ne alabilirim ?

  • sinan

   bkb temel itemlerinden. bf çıkmayı düşünmüyorsan drum basher gibi itemlerle az da olsa can toplayabilirsin. temel can itemi satanic ama son item olarak alınması makul

 • Kaan Hıdır

  ölmüyor yav karşı takımda herkes çıktı bi bu kaldı 4 kişiyiz 10. dkda mkb almış nasıl kastıysa artık daha öldüremedik

 • Aybop

  Kesinlikle öyle bence başka saçma hasarı yaratan bir eşya yok diye biliyorum pa nında saçma hasarı veren bir yeteneği yok :)

 • Mehmet Sarı

  Artezzy rampage’si bu…..

 • ada

  Anlamıyorum ulan karşı takım aldığında çatır çatır kritik vurur ama ben aldığımda ise 10 vuruşum dan 2 tanesi kritik olur.Dengesiz bir hero,Ck gibi olsa

 • Berkay Balım

  Beyler pa ya mid gitmek icin bi build onerirmisiniz herseyiyle

  • sinan

   3iron 1tango shield- bottle wand 450lik bot- pt/phase bkb- domi basher (abbysal / mkb)
   midde range bir hero varsa ve canınızı sıkıcak derecede haras yapıyorsa başta 1-2-3 skilleri verip sonra 1-3 fullersin.
   bunları yaparsın ama midde farklı bi hero kasabilecek kabiliyetin olmalı olmalı. rune kontollerin tam ve sana her daim destek verebilecek support,supportlar olmalı. iyi io oynayan arkadaşın varsa birlikte denemenizi öneririm. io aşırı sağlam bir sup ne kadar tercih edilmesede pa oynayışından daha önemli ionun oynayışı

 • Emre asd

  İlk başta çok kırılgan bir hero. O yüzden erken kill almaya çalışmamanızı öneririm, çalabilirseniz çalın. Sniper çalcağına siz çalın :D Ben genelde sırayla phase boots, dominator, skull basher ve yasha kasarım. Skull basherın sebebi eğer kritik denk gelmezse adamın kaçmasını engellemek. Size fazladan 2 vuruş falan kazandırır. Yasha ise saldırı hızını ve hasarı artırmak. Bu itemlerden sonra desolator kasarım. En önemli amacınız hasarı arttırmak. Eğer bunları kastıktan sonra 2den fazla ölmediysem, adamlar beni kolay öldüremiyorsa divine alır oyunu bitiririm. Zaten kasabilirseniz oyun bitmiştir ama divine ın amacı fantezi. Çünkü bu noktadan sonra 2500-3000 kritik vuruyorsunuz :D Ama eğer adamlar sizi öldürebiliyorsa divine ın riskine girmem, abyssal blade i tamamlarım. Fazladan 60 hasar kritiği oldukça arttırır.
  Skillleri ise 3. levelde hepsini açarım, adamlar skillle değilde normal vuruşla canımı azaltıyorsa 3. skillle önem veririm. Yoksa dagger ve ışınlanmaya veririm.
  Cidden kasabilirse tek başına oyunu alabilir, almışlığım var :D

 • ada

  Dota2 oyununda Void=tanrı,Pa=tanrıçadır.Bunu böyle bilin :D

  • Doğukan

   ulti dışında eul basıp ağlattığım void tanrı. Anti mageye bir mkb kasıp ağlattığım PA tanrıça oluyor ne güzel :D

   • ada

    anti mageye istediğin itemi kas.kasmış bir PA mageyi duman eder.butterfly yetiyor zaten
    Ayrıca bkb’li voidi imkanı yok durduramazsın mecbur ölecen.

    • Doğukan

     Doom bu mesajı beğendi.

    • Doğukan

     Bi ara zaten arkadaşla ANTİ vs pa yapmıştık full build pa alıyor yinede ama ben dae + assault gidersem bende PA yı duman ederim. Manta butterfly gidersem tabi PA yı eritemem. Şu oyunda imkansız diye bir şey yoktur. Void bkb mi açtı ? alırsın beastmaster tadında bi hero atarsın ultiyi o stundan çıkana kadar biter zaten bkb si

 • Thyphon

  Ya aşırı güçlü bir hero, bütün ezdiğim oyunları çevirdi.

  Bir hero bu kadar mı güçlü olur?! Bf phase domi alan 1 k atıyor deli oluyorum Blade Mail alıyorum. Noob ise dalıyor değilse kaçıyor bm bitince de giriyor. Suplar ulti, meka basamadan eriyor. Zaten en çok sup keserek kasıyor. Volvo nerf pls

  • ada

   Aynen dostum.Daha geçen maçta karşı takımı eziyorduk.Ama bir baktık karşı takımdaki pa bizim salak suppları keserek.Güçlenmiş.Tek başına oyunu aldı resmen.Durduramadık hiç.Zaten fırsatımız dahi olmuyordu ki.Hemen yanına ışınlanıp 2-3 vuruşta pert ediyordu.Durdurulması zor hakikaten.Zaten %50 savurma özelliği var o çok gıcığıma gidiyor.Bu heroyu ancak aktif skilleri olan durdurabilir gibime geliyor.Büyüleriyle falan.Yakın dövüşte hiç şansınım olmuyor.Birde butter kastıysa tamam artık :D

   • Thyphon

    bkb kasmayan pa görmedim ben. Yani hiç farmlamasa çok iyi ks atabiliyor bu şekilde de lvl ve exp alabiliyor.

    • ada

     teke tekte değil elbet.Takım savaşında bkb nin süresi bitecek elbet ondan sonra ezebilirsin.Tabi takımın sağ çıkmayı başarırsa :D

     • Thyphon

      Düzgün farm yapmış bi void herkezi alır hem bkb süresi bitene kadar dağıtıyor herkezi

 • Berat Çağlar Can

  5850 vurduğunu gördüm bu heronun daha ne olsun :D

 • Emre Ağaçdiken

  Rikiden daha basit q w attıktan sonra tek yapmanız gereken (veya w q) sağ click

 • KaiJiN

  kimse bahsetmemiş ama mantada kasılabilir. adama blink attıktan sonra mantayı açarsanız adamın etrafı ultiniz sayesinde kan gölüne dönebilir.

 • NikomediA

  Armlet Kasılabilirmi ?

 • DeepGame

  Damage ve armora abanın. agility ve attack speed veren itemler gereksiz. Nedeni de şudur: phontom level 11den sonra iş yapacak bir herodur. Oyunu bilen rakipler level 11den önce çok atlayıp zıplayan bir phantomu kastırmaz. O yüzden sakin oynayın. Çok atar yapmayın. 1. ve 2. skill oyundaki en uyumlu skillerdir. Bir de üstüne pasif ulti eklenince zaten attack speed ve agilitye gerek kalmaz. Önce dagger atarsın sonra adama uçarsın. eğer dmgin iyiyse zaten vuracağın critic adamı bitirecektir.

  Battlefury, Satanic, Phase bots ve bkb. Ama önce battlefury. Hem farm için hem damage için gerekli.

  En temel mesele level 11e kadar uslu durmak. Ölmeden oynayın yeter. :)

  • http://www.facebook.com/dogan.cetin.5686 Doğan Çetin

   Ben 6 olduğum zaman gank yapmaya başlıyorum. Bıçak atıyorum önce uzaktan hp %50 ye geldimi atlıyorum. Zaten%90 ölüyo.

   Battlefury gerçekten altın kazanımını maksimuma çıkarıyor. Mortred zaten en fazla vuran herolardan biri. Bazı oyunlarda takımın stun ihtiyacı olduğu için Skull basher çıkmak zorunda kalıyorum. Ancak Battlefury kastıktan 2-3 dakika içinde zaten skull basher parası çıkıyor.Skull bashere ihtiyaç duymadığınızda bence battle kasılmalı dediğin gibi.

   • DeepGame

    skull çok etkili bir stun değil. eğer takım stun ihtiyacını assassinin skullundan umuyorsa zaten oyunu kaybetmiştir. :) bence phase bots, poorsman ve dominatordan sonra(vlad da yapılabilir hp ve mana regen için fakat ben dmg ve armor odaklı olmaktan yanayım) direk battlefury yapılmalı. verdiği saçma hasar bile yeter bazen. denk geldiğinde battle sayesinde bir çakışta 2 kill alınabilir.

    lvl 6da hatta lvl 4de bile kill alacağın gankler olabilir elbette. ben genel olarak phantomun nasıl oynaması gerektiğinden bahsettim. çoğu public oyunda phantom alanlar çok atlayıp zıpladıkları için gelişemiyorlar. bir de mesela benim karşıma bu heroyu iyi oynayan biri denk gelirse ben direk ona focuslanıyorum. early game’de kastırmamak için. phantom kasarsa cidden oyunda dalga geçer çünkü. zaten mesele kasabilmesi.

    • Ata

     Lanede stun atabilen bir varsa PA’yla birlikte,ilk önce stun, dagger, blink adam ölür.daha level 6 olmadan

     • Thyphon

      Misal verbilirmisin ?

      Earth shaker iyi olur mu ?

     • Ata

      Evet olabilir.

 • OvernightSensation

  öyle battlefury kasayım üstüne mkb bkb felan zaten bunları kastırıyorsa sana karşı takım oyun zaten bitmiştir arkadaşlar.Ben genelde değişik bir kombinasyon yapıyorum takım iyiyse hiç o kadar damage kasmanıza gerek yok ki en kötü hali ile bile mesela ben manta ve eye of skadi kasıyorum 1000 damage vuruyorsunuz hem tank oluyorsunuz bir nevi hemde damage iyi vuruyorsunuz bu kombinasyonda denenmeli ki ünlü playerlerin bile böyle kombinasyonu var :)

 • darkdante

  Tek hitle adamı alıyorsun ya bundan buyuk bi zevk yok dotada ..

 • mekspeyn

  Bugün bir arkadaş gördüm,tek kritikte canı 2k olan heromu aldı :D Magnus empower çakmış bir de rapier var

 • BERKEACAN

  bir divine raiper kas attığı kritik şu anda olduğumuz yılın tam 900 yıl ötesini koyar :D

 • black_blooder

  genel olarak zayıf bir carry canı çok az, oyun başı kolayca ezilebiliyor,item ve lvl kasması zor.
  eğer pa oynuyorsanız;
  az armorlu herolara ve supportlara focuslanın(assoultlu dk ya 2000 crit bile atsanız o 500 dmg yiyecektir), ölmeden kasmaya çalışın,bkb sizi hayatta tutucak yegane item eğer yavaş kastıysanız ilk bkb çıkın(bm den de hasar yemezsiniz böylece) yoksa fury.
  alternatif olarak deso+medalion of courage kasabilirsiniz. ganger oynarsınız.armlet de alınabilir
  bu heroya karşı oynuyorsanız;
  az canlı supportsanız ghost specter yeterli olucaktır.carry iseniz bir assoult yeterlidir.alan stunlı heroları, bkb den geçen ultisi olanları, armoru bol olanları tercih edin

 • http://www.facebook.com/serkan.bayar.180 Serkan Bayar

  mortred varsa oyunda magnusu tavsiye ederim aynı takıma empower ı mortred e atın gerisini ona bırakın 1500 damage in %50 si kadar arttığında ne olur güzel olur :)

  radiance damage için çok işe yarayabilir ayrıca bu heronun dota 1 den beri en çok kullanılan itemidir butterfly bu heroya kasmazsan ziyan olur agility nin en gerekli olduğu herolardan ayrıca ethernal de olabilir illa büyü vurmak için almayın agilitysi için alınabilir combatlarda takımın işini kolaylaştırırsınız birine atıp başka birine dalarak yada 2 heroyu leblebi gibi alırsınız biri öldürmenizi beklerken diğerini alırsınız ayrıca battlefury birden fazlası stacklenebilir ama 1 tane alıp damage e abanmak daha etkilidir kanımca mkb illaki gereklidir ayrıca healberd yerine sange yasha daha faydalıdır zaten ayrıca shiva da kasılabilir bu heroya rampage için özellikle kalabalıkta :)

  • black_blooder

   shiva?açıklarmısın?

   • Mustafa Çelik

    fena saçmalamışsın

 • cem

  battlefurry ve dominator çıktımı 700-800 kritik atıyor zaten dakika 25 te alırsınz rahat

  • Necati Çopur

   sana katılmıyorum karşıdakinin blade mail ve hp kasması mortu canından bezdirmeye yeter

 • Sadık

  Eğer rahat kasarsa vurdugu dmglerde dogum tarihinizi görebilirsiniz.

  • nomadnz

   Ahahaha çok güldüm. Yaratıcı ve akılda kalıcı bir söz olmuş =D

  • http://www.facebook.com/dogan.cetin.5686 Doğan Çetin

   Ahahaha :D Aynen ama daha göremedim doğum tarihimi malesef. %450 cri ile 1500 leri gördüm o kadar

  • Grunge

   Hasdkfsdafdsşaf

 • http://www.facebook.com/mesadunal Mahmud Esad Ünal

  Skill buildim şöyle:

  1 3 1 2 1 4 1 ile başlıyorum, gerisini oyuna göre basıyorum.

 • http://www.facebook.com/dogan.cetin.5686 Doğan Çetin

  Ben ultiden sonra blur yeteneğini açıyorum. daggeri 4 . ye getiriyorum 1 yada 2 seviyede phantom açıyorum . Dagger in manası 4. seviyede 15 e düşüyor hem daha çok atabiliyorum. Ama başlarda fazla ölen bi hero ulti açılmadan kill almaya pek çalışmayın 1 stunda ölüyorsunuz.

 • disqus_8WZAghNVnV

  sanırım bot koymayı unutmuşsunuz :)) tavsiyem phase bootsdur

 • http://www.facebook.com/dogan.cetin.5686 Doğan Çetin

  BU hero neden bot almıyor acaba ? 2. skilli zıplama diye mi yoksa başka bi sebepten dolayımı

  • http://www.dota2rehberi.com/ stalker

   Bot koymayı unutmuşuz :) Diğer arkadaşın da belirttiği gibi phase boots tercih edilir genelde. Ekledim item listesine. Bildiri için teşekkür ediyorum.

   • http://www.facebook.com/dogan.cetin.5686 Doğan Çetin

    Hmm. Ben de ilk kez oynuyorumda ortalara doğru yavaş kaldım dedim skilleriyle alakalı bişeymi diye Phase boot alırım teşekkürler :)

 • Valar Morghulis

  Favori kahramanım, Kutsal suikastçi, hatta aşık olduğum kadın.. hepsi tek kelimede Mortred…