Powered by Best slimming tablets zxt bee pollen pills Theme By Zi Xiu Tang diet pills, Authentic . zi xiu tang bee pollen
Genel
Yetenek
Rehber
Yorum

Necrophos Rehberi

genel bakış

Necrophos
Kuvvet16 + 2.00
Çeviklik15 + 1.70
Zeka22 + 2.50
Hasar44 - 48
Hareket Hızı290
Zırh2.1

Oyundaki Rolü

Ranged - Support - Durable - Carry

Rotund’jere the Necrophos edinebileceği eşyalara göre farklılık gösterebilen bir menzilli saldırı kahramanıdır. Oyun başlarında support rolüyle görebileceğimiz Necrolte, oyun ortalarına doğru edineceği doğru eşyalar ile carry olarak yer alabilir.

Mana sıkıntısı çekmediği sürece arka arkaya yapacağı Death Pulse yeteneği onu ve takım arkadaşlarını durdurulamaz kılar. Hızlı sağlık yenilenmesi sağlayacağı gibi düşmanlarına da kısa sürede yüksek hasarlar verebilir.

Ultisi Reaper’s Scythe ise tek bir hedefe çok fazla hasar vererek tek vuruşta öldürebilir. Ultinin vereceği hasar, düşmanın kaybettiği sağlığa oranlıdır.

hikaye / biyografi

Büyük veba zamanında, karanlık eğilimleri olan gizemli bir rahip, bir Rotund’jere, kendisini üstlerinin ani ölümü nedeniyle Kardinalliğe terfi olmuş buldu. Diğerleri dışarıda hastaların yardımına koşarken; yeni atanmış kardinal, Rumusque Katedrali’nde inzivaya çekilmiş, ölmekte olan soylulara dünyevi topraklarını bağışlamaları karşılığında ruhsal ödüller vâât ederek mal varlıklarını ele geçirmekle meşguldü. Veba, bazı inatçı cüzdanlara ulaştıkça, davranışları daha büyük bir kesimin dikkatini çekti. Onu kafirlik yapmaktan suçlu bulup veba koğuşunda hizmet etmekle cezalandırdılar; büyülerle yavaş ve acı dolu hastalığa yakalanmasını garantilediler ancak hesaba katmadıkları şey, onun doğal bağışıklığıydı. Rotund’jere hastalığa yakalandı, ancak hastalık onu öldürmek yerine gücünü besledi ve onu gerçek bir veba büyücüsüne, Salgın Rahibine dönüştürdü. Kendisini Necrophos ilan ederek, vebayı geçtiği her yere yayarak ve salgının yok ettiği her köyle daha fazla güç kazanarak dünyayı dolaşmaya devam etti.

istatiksel bilgiler

SEVİYE
1
15
25
SAĞLIK
454
986
1,746
MANA
286
741
1,326
HASAR
44-48
79-83
124-128
ZIRH
2
5
11
GÖRÜŞ MENZİLİ
1800 / 800
SALDIRI MENZİLİ
550
SALDIRI VARIŞ HIZI
900

yetenekler

Death Pulse

Death Pulse

Necrophos etrafına ölüm dalgası yayarak düşman birimlerine hasar verir ve dost birimleri iyileştirir.
MANA: 125 / 145 / 165 / 185
DOLUM SÜRESİ: 8 / 7 / 6 / 5
YETENEK: Hedefsiz
HASAR: Büyüsel
HASAR: 75 / 125 / 200 / 275
YARIÇAP: 475
İYİLEŞTİRME: 70 / 90 / 110 / 130
Sahip olduğu keşiş gelenekleri ve vebaya olan düşkünlüğü potansiyel bir tehlike oluşturmaktadır.
Heartstopper Aura

Heartstopper Aura

Necrophos rakiplerinin kalplerini dondurur, yakındaki düşman birimlerin zaman içinde maksimum sağlıklarının belli bir yüzdesini kaybetmelerine neden olur.
YETENEK: Aura
ETKİLER: Düşmanlar
HASAR: Sağlık Silme
YARIÇAP: 1000
AZALMA: %0.6 / %0.9 / %1.2 / %1.5
Necrophos’un yakınına kim yaklaşırsa etrafındaki veba ve salgın havasını hisseder.
Sadist

Sadist

Necrophos, öldürdüğü her birim için mana ve sağlık yenilemesi kazanır. Kahraman öldürmek yenilemeyi 10 kat arttırır.
YETENEK: YETENEK
MANA YENİLEME: 2 / 4 / 6 / 10
SAĞLIK YENİLEME: 1 / 2 / 3 / 4
SÜRE: 6
Rotund’jere’nin pisliklerine dayanamayan zavallı ruhlar ileri bir zamanda kullanılmak için hapsedilir.
Reaper's Scythe

Reaper's Scythe

Hedeflenen düşman kahramanı sersemletir, daha sonra kahramanın kayıp sağlığına göre hasar verir. Bu etkinin altında gerçekleşen leşler Necrophos'a yazılır. Aghanim's Scepter ile geliştirilebilir.
MANA: 175 / 340 / 500
DOLUM SÜRESİ: 100 / 85 / 70
YETENEK: Birim Hedefli
ETKİLER: Düşman Kahramanlar
HASAR: Büyüsel
KAYIP SAĞLIK BAŞINA HASAR: 0.4 / 0.6 / 0.9
SERSEMLETME SÜRESİ: 1,5
SCEPTER’LI MANA BEDELİ: 150 / 340 / 500
SCEPTER’LI DOLUM SÜRESİ: 70
SCEPTER’LI KAYIP SAĞLIK BAŞINA HASAR: 0.6 / 0.9 / 1.2
Ortamda bulunan ölüm ve acı Necrophos’un vebalı büyüsünü güçlendirir.

hero ve item rehberi

Standart Dağılım

1Death Pulse
2Heartstopper Aura
3Death Pulse
4Sadist
5Death Pulse
6Reaper's Scythe
7Death Pulse
8Sadist
9Sadist
10Sadist
11Reaper's Scythe
12Heartstopper Aura
13Heartstopper Aura
14Heartstopper Aura
15Tüm Statlar
16Reaper's Scythe
17Tüm Statlar
18Tüm Statlar

Standart Eşyalar

Başlangıç
Temel
Lüks
OPSİYONEL

İpuçları

Yetenek Dağılımı

Mana kapasiteniz oyun başı çok az. Bu yüzden yeteneklerinizi kullanırken seçici olmalısınız. Magic Wand eşyası edindiyseniz, kullanmadan önce şarjının dolmasına özen gösterin. Oyun başı önceliğiniz, birimlere son vuruş yaparak altın kazanmak olmalı.
Reaper’s Scythe yeteneğiniz (ulti), düşmanın sağlığı %23 (seviye 6) / %31 (seviye 11) / %40 (seviye 16) olduğunda direkt öldürebilir.
Reaper’s Scythe yeteneğinin vereceği hasar, düşmanı anlık sersemlettikten sonra gerçekleşir. Bu yüzden savaş anında, biraz daha erken vakitte kullanılabilir.
Önceliğiniz sağlık kapasitesi ve hayatta kalmanıza fayda sağlayacak eşyalar edinmek olmalıdır. Bunları sağladıktan sonra mana kapasitenizi artıracak eşyalar edinebilirsiniz.
Necrophos, çok fazla altın ve tecrübe puanı ihtiyacı olan bir kahramandır. Takımını destekleyecek (support) sıradan bir kahraman değildir.
 • deep

  lanet hero pasifi çok can sıkıyor bi çözüm yokmu bunun pasifine

  • HainKedi

   seviye birde düşmanın kayıp her 1 sağlığı başına 0.4 hasar
   seviye ikide düşmanın kayıp her 1 sağlığı başına 0.6 hasar
   seviye üçte düşmanın kayıp her 1 sağlığı başına 0.9 hasar
   veriyor.
   aghanim scepter eşyası edindiğinizde ise bu oranlar

   0.6/0,9/1,2
   olarak artıyor. ayrıca son güncellemelerle beraber aghanim scepter edindimiş necro nun ultisi tarafından öldürlürseniz buyback atamıyorsunuz. bu da rehberde yer almayan bir mekanik.

   kısacası düşmanın canı ne kadar az ise o kadar çok vuruyorsunuz.

 • ada

  Bunun ultisi nasıl bir şey böyle ya ? Nasıl çalışıyor, geçen maçımda canım baya vardı daha 1500 lerde falandı ultiyi bir attı tek yedim.Neye göre tek atıyor bu ulti?

  • Dewastor

   Ulti senin kaybettiğin cana göre vuru. Mesela 4000 canın vardır. 1000′e indirirler, Necro ulti atar seviyesine göre azalan canı çarpılarak dmg vurur.

  • Fatih Tosunoğlu

   Arkadaş doğru demiş.Belki bir şey eklemek gerekirse şunu söyleyebiliriz. 4000 hpden 2000hpye düştü diyelim.Aghanimli ulti 1.2 katı vuracağı için sana gelen damage nerdeyse 2200 falan oluyor. Ortalama bi büyü direnci %25 olduğunu varsayıp onu çıkardığımızda 1550 falan oluyor. Nerdeyse yarı candan adam alabiliyo diyebiliriz yani. Zaten ultiyi attıktan sonraki gecikmede gerek pasifinden gerek başka yollardan hasar almaya devam ediyosun.Tek çözümü BKB. Bildiğim kadarıyla BKB’de ultinin hasarını almıyosun ama yine 1.5 saniyelik stun işlevini görüyor.Yani bi açıdan BKB’yi geçiyoda diyebiliriz.

 • Tatava.

  Win rate’i en yüksek olan herodur kendisi(bu ay)

 • Fatih Tosunoğlu

  Dota2′ye Necrophos oynayarak başladım.Hala da en sevdiğim herolar arasında.Karşıdaki herolara karşı alınacak bir dede çok tehlikeli olabilir gerçekten. Kendimce ,Dede oynamak isteyen arkadaşlara birkaç tavsiyede bulunabilirim.Sizlerinde fikrini merak ediyorum. Dedeye gereken önemi verelim lütfen… :) .

  Artıları
  - STR-Melee herolarına karşı avantajlı başlarsınız.Çünkü auranız maksimum can yüzdesi üzerinden 1.seviyede %0.6 hasar verir.Rakiple aynı lanede bile olmak haraslamanızı sağlayacaktır.
  - Bence Armlet kullanan herolara karşı da -ki bunlarda genelde kuvvet heroları oluyor,yine avantajlısınız.Sürekli azalan canlarıyla oyun başı yanınıza gelmeye Q skilinizden dolayı çekineceklerdir.
  - Dedeyle son vuruşa alıştığınızda gerçekten ne mana regene ne de hp regene uzun bir süre ihtiyacınız yoktur.3.Pasif skillimiz işlevsel bir pasif olduğunu düşünüyorum.İlk 6 levelde en az 1 tane verilmeli bence.
  - Ultiyi kullanırken kendimizi Doom gibi hissedip rakibin carrysine kullanmalıyız.Bu hem rakip carrynin kasamamasına hemde takımda ki arkadaşlarınızın hayatta kalma ihtimalini arttıracaktır.Özellikle Aganhim’li ultinin carry’e atılması late game’de çok stratejik öneme sahiptir.Çünkü Aganhimli dede ultisi yiyen buyback atamıyor.
  - Death pulse yeteneği Team Fightlarda az cooldown’ı olduğu için bol bol kullanılabilir.Alan etkili bir skill olduğu için 15 saniyelik bi team fightta gizli devasa silahınız olabilir.

  Eksileri
  - Çok yavaşsınız.Bu açığı kapatmak için ben Rod of Atos çıkıyorum. +20 zeka ve ekstra hpde cabası.Eul Scepterda çıkılabilir duruma göre.
  - weaver gibi 2.skilliyle yakanızı bırakmayacak ya da hızlı herolara karşı çok zayıfsınız.Oyun başı kolay bir şekilde eriyebiliriz.
  - Death Pulse yeteneğinin range biraz dar olduğu için. Team fightlarda bazen kendimizi en ortada bulabiliriz.

  İtem build olaraksa biraz farklı çıkıyorum.
  Oyun başı PT – Magic Wand’ı edinip oyun ortasına doğru Orchid’e başlamış oluyorum. Orchid bize güzel saldırı hızı,zeka ve mana regen veriyor.Durmaksızın Q skilini kullanabiliriz.Orchid bize ayrıca %30 ekstra damage sağlıyor. Ardından Rod of Atos çıkıp HP ve Mana havuzumu artttırıyorum.Düşmanları sizin ya da takım arkadaşlarınızın yakalaması adına da güzel bir item bence. Ardından Aganhim çıkıp temel eşyalarımı bitirmiş oluyorum.
  tüm bunlardan sonra Skadi , BKB (duruma göre daha önce de çıkılabilir) , Hex veya Chivas tercih ediyorum.

  • Laserist

   Iyi anlatmissin lakin orchide niye basladigini anlamadim. Bu hero ile mana sorunu yasamak imkansiz gibi birsey. Ayrica orchid hayatta kalmak adina hicbir sey saglamiyor. Tavsiyem mek veya hp veren herhangi bir item ile devam etmek. Bu heronun dps vermesini saglayan sey hayatta kalmasi ve olabildigince death pulse atmasi. 4. seviye DP ile creepleri temizlerken bir yandan da mana kazaniyorsunuz. Rod of atos fena degil ama genel olarak verimsiz sayilir cunku 2K parayi sadece int almak icin kullaniyorsun ve o paraya hp veya armoru arttiracak tonla sey alabilirsin.
   Late game hex veya shiva anlamli. Atack speed olmadigindan ve animasyonu boktan oldugundan skadi bosa para bence.

   Genellikle erken phase alip karsi takima erken oyunu dar ediyorum, ayni zamanda bayagi hizlanmis oluyorum. Ardindan genelde mek basliyorum. Ama direk vitality veya point booster da olur. Karsi takima gore pipe veya armor aliyorum. Bazen takim icin force aldigim da oluyor zira kendini veya birinin hayatini kurtarmak cok daha pahali itemlardan onemli olabiliyor.

   • Fatih Tosunoğlu

    orchid’i biraz hasar,biraz atack speed için çıkıyorum biraz daha dengeli hale getirmek adına.birde rakibin %30 fazla hasar alması karşıdaki heroları eritmek için mantıklı geliyor.çünkü maçlara tek girdiğimde insanlarla anlaşamıyoruz.birine odaklanmak yerine herkes kendi kafasına göre bir şeylere odaklanıyor :) kesinlikle atack speed ve animasyonu gerçekten çok kötü. peki hangi lane gidilmeli sence?

    • Laserist

     Support olarak hicbir sey sunmuyor o yuzden publarda hard lane veya mid gitmek lazim. Mid game’de farmla is yapabiliyor o yuzden erken baskiya uygun bir hero. Eger cok oldurucu degilse zor koridorda da oynanabilir.
     Ben genelde zor koridorda oynuyorum ve olmemeye calisiyorum. Eger karsida oldurecek herolar yoksa counter gankler ile is yapmaya calisiyorum. Diyelim ki kolay koridorda 2v2 kapisiyorlar kuleye yakin bir yerde, direk tp atip heal+ulti ile double kill almak cok mumkun. Orchid bazi herolari durdurmak icin ucuz bir cozum ama her oyun olmaz gibi geliyor. Bu heroya cok Hp lazim.

 • Uğur Can Balcı

  bu heroyu oynarken özellikle oyun başında yüksek hp ye sahip herolar varsa mümkün oldukça hearthstopper aura yeteneğini yükseltirim. 4 levelda rakip heroların saniyede canlarının 1.5 i gidiyor. yani muazzam bir harass yeteneğidir. o heronun canı ne kadar çoksa o oranda çok vuracaktır. yani tango ya da healing salve yeterli gelmeyebilir. ayrıca 1000 range gibi bir mesafeden söz ediyoruz. ultisini akıllıcak kulllanmayı geçtim, bu yeteneği özellikle alt ve üstte kasarken çok etkili olabilmekte.

 • -ESC-Kmderin

  çoğu kısı pudgenın antisi lifestealer der ama bence kesınlıkle necro pudgeyi kastırmayan tek herodur heralde tabi oynamayı bılen varsa :D

  • Laserist

   Sanirim yazdiklarin tamamen yanlis.

   • -ESC-Kmderin

    sana göre yanlış ama ben kaç kere şahit oldum death pusle skilli oyun başında inanılmaz işe yarıyo pudge hook atmaya korkar hale geliyo

 • DeepGame

  İnitiator ve pusher oynamayı sevmeyen benim gibi kaçak dövüşen adamların çok sevdiği bir hero. :)

 • Gürkan

  Bu heronun oyun icerisinde söylediği sözler ve türkçe anlamları sizde mevcut mu acaba? internette çok aradım ama bulamadım

 • Gürkan

  Ultiyi attıktan sonra hareket edince ulti bozuluyor mu?

  • Mr.Ipkiss

   bozulmuyor.

   • Gürkan

    Tesekkür ederim :)

 • Ahmet

  Bu heroyu sevmek biraz yürek ister. Biliyorsun aurası çok tehlikeli. Broodmother bir kere hiç ellemeden yattı. :DDikkat etde sana zarar vermesin AzraeL

 • stalker

  Son 1 haftadır inatla single draft ve random draft modlarında oynuyorum ve hero seçim ekranı gelince her defasında “nolur necrolyte olsun” diyorum :) Bu heroya olan aşkım o derece :)

 • Ahmet

  İyi günler. Favori herolarımdan birisidir Necrolyte. Oyun başında Null Talisman ve tango yeterli olacaktır. Hiç bir zaman ön sırada durmayınız. Death Pulse en önemli skilliniz gibi görünebilir ama sizin gizli silahınız Heartstopper Auranızdır. Yapmanız gereken tek şey düşmanı auranızın içinde tutmanızdır. İlerleyen seviyelerde yüksek hp li düşmanlara vereceğiniz damage gerçekten çok yüksek. 500-800 damage hiç bişey yapmadan veriyorsunuz.

  İlk önce Mekanizm yapın ve kendinizi takım arkadaşlarınızı destekleyin. Scepter güzel ama ilk önce Dagon oluşturun. Ghost Scepter riki ursa gibi düşmanlar için mükemmel savunma verir. Düşmana saldırı sırası şöyle

  1. Death pulse veya normal attacklarla 1-2 sefer vurunuz.
  2. Ardından Dagon (400 damage)
  3. Ulti ile işi bitir.

  En yüksek 3k vurduğumu hatırlıyorum scepter ile. En fazla 6k hp gördüm Armlet le beraber. Sadece dagon ve çevrenizden birisinin skilliyle istediğiniz sağlık kaybı yüzdesine düşürebilirsiniz.

  Kullanımı kolaydır ama güçsüzdür Necrolyte. Yapmanız gerek Last hit. Zamanlama çok önemli. Sakın full hp li birine ulti atmayın report edilirsiniz ve “noob, stupid…” yersiniz. Kolay gelsin.