Powered by Best slimming tablets zxt bee pollen pills Theme By Zi Xiu Tang diet pills, Authentic . zi xiu tang bee pollen
Genel
Yetenek
Rehber
Yorum

Bristleback Rehberi

genel bakış

Bristleback
Kuvvet22 + 2.20
Çeviklik17 + 1.80
Zeka14 + 2.80
Hasar48 - 58
Hareket Hızı295
Zırh3.38

Oyundaki Rolü

Melee - Durable - Initiator - Disabler

Rigwarl the Bristleback diğer kahramanlara kıyasla, tank rölünü en iyi şekilde üstlenen, öldürülmesi güç bir yakın saldırı kahramanıdır. Oyun içerisindeki stratejisi, düşmanlarını hızlıca öldürmek değil, düşmanlarını mümkün olduğunca oyalamak ve düşmanları tarafından zor öldürülmek üzerine kuruludur.

Yetenekleri az mana ister ve dolum süreleri çok kısadır. Böylece arka arkaya büyülerini kullanabilir. Kullandığı yetenekler tek kullanışta pek etkili olmazken, arka arkaya kullanıldığında düşmanlar üzerinde istiflenir ve asıl gücünü böyle gösterir. Seri ve sık şekilde yeteneklerini kullanabilmesi, ultimate yeteneği Warpath’in gücünden pasif olarak yararlanabilmesini sağlar. Her yetenek kullanımı gücüne güç katar.

Özellikle oyunun erken vakitlerinde olmak üzere, Quill Spray yeteneğini arka arkaya kullanarak düşmanlarına yüksek miktarda hasar verebilir. Viscous Nasal Goo yeteneği arka arkaya kullanılan hedefi gözle görülür şekilde yavaşlatır ve zırhını düşürerek açık hedef haline getirir.

Bristleback’in öldürülmesi güç olmasının sebebi ise Bristleback yeteneğidir. Bristleback yeteneği sayesinde yan taraflardan yapılan saldırıların %20’sini, arkasından yapılan saldırıların ise %40’ını engeller. Böylece düşman takımını peşine takıp, çok az canla bile uzun süren bir kovalamaca yaratabilir. Ayrıca pasif yeteneği Bristleback sayesinde her 250 hasar aldığında otomatik olarak Quill Spray yeteneğini kullanmış olur.

istatiksel bilgiler

SEVİYE
1
15
25
SAĞLIK
568
1,153
1,951
MANA
182
692
1,316
HASAR
48-58
83-93
120-130
ZIRH
3
7
12
GÖRÜŞ MENZİLİ
1800 / 800
SALDIRI MENZİLİ
128
SALDIRI VARIŞ HIZI
-

yetenekler

Viscous Nasal Goo

Viscous Nasal Goo

Hedefi sümükle kaplayarak zırhını ve hareket hızını azaltır. Birden çok kullanımı istiflenir ve süreyi yeniler.
MANA: 30
DOLUM SÜRESİ: 1.5
YETENEK: Birim Hedefli
ETKİLER: Düşman Birimleri
SÜRE: 5
ZIRH KAYBI: 1 / 1 / 2 / 2
TEMEL HIZ YAVAŞLATMA: %20
İSTİF BAŞINA YAVAŞLATMA: %3 / %6 / %9 / %12
İSTİF SINIRI: 4
Quill Spray

Quill Spray

Bristlebog'u çevreleyen bir etki alanındaki düşmanlara hasar veren kirpi okları püskürtür. Son 10 saniyede Quill Spray'in vurduğu birimlere her seferinde fazladan hasar verir.
MANA: 35
DOLUM SÜRESİ: 3
YETENEK: Hedefsiz
HASAR: Fiziksel
YARIÇAP: 625
QUILL TEMEL HASARI: 20 / 40 / 60 / 80
QUILL İSTİF HASARI: 30
İSTİF SÜRESİ: 14
MAKS HASAR: 40
Bristleback

Bristleback

Bristlebog arkadan ve yanlardan gelen fiziksel saldırılarda daha az hasar alır.
YETENEK: Pasif
YAN HASAR AZALTMA: %8 / %12 / %16 / %20
ARKA HASAR AZALTMA: %16 / %24 / %32 / %40
Warpath

Warpath

Bristlebog her büyü kullanışında kendini öfkeli hale getirerek hareket hızını ve hasarını arttırır. İlk istif (temel) daha fazla bonus sağlar.
YETENEK: Pasif
FAZLADAN TEMEL HASAR: 20 / 25 / 30
İSTİF BAŞINA HASAR: 20 / 25 / 30
FAZLADAN TEMEL HAREKET HIZI: %5 / %7 / %10
İSTİF BAŞINA HAREKET HIZI: %1 / %2 / %3
İSTİF SÜRESİ: 14
MAKS İSTİF: 5/6/7

hero ve item rehberi

Standart Dağılım

1Viscous Nasal Goo
2Quill Spray
3Quill Spray
4Bristleback
5Quill Spray
6Warpath
7Quill Spray
8Bristleback
9Bristleback
10Bristleback
11Warpath
12Viscous Nasal Goo
13Viscous Nasal Goo
14Viscous Nasal Goo
15Tüm Statlar
16Warpath
17Tüm Statlar
18Tüm Statlar

Standart Eşyalar

Başlangıç
Temel
Lüks
Opsiyonel

İpuçları

Oyun başı her zaman Viscous Nasal Goo ile başlayın. Özellikle oyunun ilk dakikalarında, ilk leş (first blood) almayı planlıyorsanız, bu yeteneğiniz oldukça etkili olacaktır.
Yeterli mana yenilenme eşyalarına sahip olduğunuz sürece Quill Spray yeteneğinizi kullanmaktan çekinmeyin. Bire bir veya takım savaşlarında bu yeteneğiniz ile düşmanlarınıza yüksek miktarda hasar verebilir, ayrıca bu yeteneğinizi hızlı altın kazanmak için de kullanabilirsiniz.
Quill Spray yeteneğiniz fiziksel hasar verir ve Vanguard, Poor Man's Shield, Stout Shield ve Kraken Shell gibi eşya ve yeteneklerle bloke edilemez.
Bristleback yeteneğinizi oyunun erken vakitlerinde 1 seviye öğrenmeyi unutmayın. Sizin yanınızdan veya arkanızdan yapılacak saldırıların büyük bir kısmını ekarte edecektir. Bu yetenek sayesinde düşmanlarınızdan kaçarken hayatta kalabilir ve hatta şansınız yaver giderse onları öldürebilirsiniz.
Warpath yeteneğinizin size sağlayacağı ekstra özelliklere kavuşmak için diğer yeteneklerinizi arka arkaya kullanmanız yeterli olacaktır. Belli süre içerisinde herhangi bir yeteneğinizi 5 kere kullandığınız takdirde maksimum gücüne kavuşabilirsiniz.
Siz hayatta kaldığınız sürece, düşmanlarınız için tehlike taşıyacaksınız. Tüm yeteneklerinizin birbiriyle uyumu, sizi öldürülmesi güç bir kahraman kılar. Az canınız kaldığında dahi düşmanlarınız ile mücadeleye girmekten kaçınmayın.
 • sema yildiz

  Bilen birisi cevap verebilir mi? Ben brist oynarken bloodstone kasiyorum, mana ihtiyaci ortadan kalkiyor, asil sorum su: quill sprayi nasil otomatik yapariz? Mana cok olunca surekli basiyorum ama artik klavye kirilacak :) bunu otomatige almanin bir yolu var mi? 3 sn de bir kendi atsin istiyorum. Alt+w veya yetenege sag tik yaptim bir sey degismedi. Tesekkurler simdiden :)

  • Arthas14

   iayarlarda skillin otomatik kullanımı olması bakarsın bir de bir ring of basillius ile mana problemi kalkan bir hero için 4800 gold harcamaya ihtiyac yok ayrıca intihar edicek son hero

 • Toprak

  Hiç denemedim ama shiva’s guard iyi olur gibi. Millet arkandan kovalarken yakalayamaz sen w spamlersır arada dönüp q atarsın ulti 4-5 olunca da dal içlerine dağıt ortalığı. Zaten %60 civarı armordan damage azaltma var kalan %40′ın %40ı da bristleback ile eriyecek arkadaş aldığın damage %25 eğer vanguarda takılırsa daha da az. En sevdiğim herolardan biri .

 • Spawnsas

  item rehberinde yazılmamış ama ben vanguard s&y ve medallion of courage alıyorum,, durdurulamaz oluyor.

 • Yhy Bkr Cnv

  bu heronun antisi kesinlikle riki

  • Aybop

   her yerde troll var anasını satayım

   • Yhy Bkr Cnv

    sen öle diyon ama bbnin e skill i arkadan ve ve yandan hasar azaltıyo rikinin e skill i arkadan daha fazla vuruyo bide bb istediği kadar tanklasın riki onu eritecek kadar as si var

    • Cedric

     Ya anlamadığım bişi niye her yere her şeye riki şunun atisi bunun atisi yazıyorsunuz. Bristleback kasınca 20ci dakikada falan pt+basilius+vanguard+Platemail(veya blademail) olur. w ve e fullenir. 7-8 w attığında riki geberir zaten. Hatta bristleback gözümde riki-den daha fazla vuran hero. Canı 200ken arkamdan koşan 5kişinin ölmesiyle rampage almamı hatırlıyorum. Ayrıca tank bi hero gem taşıya bilcek kapasitesi var. Hem baya fiziksel hasarı var slow-u var. Riki quill spray spray-i purge-layamaz. Bu heroyu kastırmıcaksın o kadar. Ve canı diğer tanklardan az olduğu için BloodSeeker ola bilir antisi. Yok rikiymiş arkadan vururmuş falan. Hatta rikinin backstab-i ile normal hasarın toplayın 40% azaltmayı hesaplayınca early-mid game-de zarara girer. Riki carry oynuyorsa hiç bi şeyin antisi değil. Riki ortalıkta adam almak için dolaşarak oynarsa drow sniper gibi canı az kaçış skilli olmayan heroları alır early-mid game-de. Oyun sonu Sniper ve ya drow kasarsa zaten rikini ağlatır

    • Aybop

     arkadan az hasar aldığı için zaten riki bb nin antisi olamaz. Oyun sonu rikinin asıl gücü görünmezlik değildir. Backstab’dir. İşte bu yüzden carry’dir :)

    • D2 Player

     Kardeş noobluğunu baya belli ediyosun riki bb nin değil bb rikinin antisi quill spray görünmezleri ortaya çıkarıyor kaç lvlsin bilmiorum ama lvl 40 ı geçtiğinde rikinin hiç picklenmediğini görüceksin çok kolay trollenen bir hero bb rikiyi her türlü alır

 • Dante

  Rod of atos bence gereksizdir

 • Serious

  Beyler bu heroya ilk item olarak linken nasıl olur ? vlad almak istemiyorumda.

  • Sodalı Ayran

   Linken duruma göre kasılır her zaman işine yaramaz.

  • TC Ömer Can Demir

   şu oyunu bi öğrenemediniz. arkadaş dota 2 oyununda önce bunu kasıyım sonra şunu kasıyım sırasıyla bunları yapayım diye bişey yok. linken almak istiyorsun karşında doom mu var?? betrider mı var kime karşı kullanacaksın linkenı?? bu oyun ezber oyunu değil anlayın artık. duruma göre linken duruma göre bkb alırsın. karşıda diyelim ki earthshaker var o zaman senin linken Qsunu durdurabilecek mi??

 • Baranus

  bu heroyu ozellikle early gamede rikimaru nun kasmasini engellemek icin almak faydali olur mu ? pasifi zaten rikinin pasifini dengeliyor gibi ayrica w ile rikiyi gorunmez olsa dahi surekli harraslayip creeplerin etrafinda durup last hit almasini engelleyebiliriz gibi gelmekte.

  • Eren

   bristle kesinlikle rikiye karşı dayanıklı ama bence counter pick olarak yapılmamalı

 • KnKsever

  oydankı en kly hero bunu alığda ultrakıll yapamayanın oynayşnadan şüphe ederm pt-vanguard-vlademır- hot-basher

 • cafer

  tam bir tank hero peşinden koşanı pişman ediyor çok az canla harcar milleti ben pasifle başlıyorum genelde çünkü lanede genelde çok haras yiyorsunuz bot of speed den sonra direk ring of healt alıyorum regeni saglıyor tabi oyun başı basilius u da tamamlamak lazım skilleri az mana yesede mana kapasitesi az oldugundan rahat bitiyor. sonra pt wanguard halbert yapıyorum halbert bence taradan önemli tara hızlı yenilenme versede miss özelliginin daha işe yarar oldgunu düşünüyorum duruma göre çok stunner varsa bkb yoksa tara bu sürede oyun zaten bitmiş oluyor bitmemişse gene duruma göre basher-abys yada radi yapıyorum . ama bu heroya ne oldu bilmiyorum terror ve phoenix in geldigi güncellemeden sonra eski gücü kuvveti kalmadı artık okadar kolay kill almıyor

 • Orçun Solak

  Vanguard + Hot = Ölümsüzlük

 • Thyphon

  Volvo nerf please. Dotanın en dayanıklı herolarındandır. % 40 hasar azaltma gibi bir özellik çok ama çok önemli bir şey. Adamlar arkanızan kovalarken w spamlıyorsunuz bir de bakmışsınız kıll alıyorsunuz. Kesinlikle nerf lazım.

 • Volkan Canbolat

  Tabiri caizse Öküz herodur bu.
  ultinizi açana kadar pek agresif olmayın bence yanınıza bir sup alıp farmınıza odaklanın.
  ilk olarak pt ikinci olarak vanguard çıkmalsınız.
  ulti açıldımı zaten korkmanıza gerek yok iki kişinin içine dalabilirsiniz.Bu heronun olayı w sapmlemektir.Böylece ultiden saldırı hızı ve damage alır.q da zırh düşürür ve yavaslatır
  e bide arkasından gelen attackların %40 gidiyor.Kacısınızda her türlü rahat.Daha ne olsun

 • ChaosHeroes

  Bu heroya bayılıyorum ya, rakipten 4 heroyu peşime takıp sırf quill spray abanarak ultra kill almışlığım var :) (Tabii bir de pasifin kendi yaydığı quill spray var.)

 • Barış

  Bu heroya karşı mkb kasılırsa acaba 3. skill’inden gelen avantajı kaldırılabilir mi? Bilen var mı? Tamam bu bir evasion değil ama yine de öyle bir alternatif konulmalı diye düşünüyorum. İyi bir nerf lazım buna bence adam hem tank hem carry 210 damage nedir? 3-5 skill atınca 210 damage eskiden daha azdı sanki yarısı kadar belki. venom’a iyi slowlar filan diyoruz diyoruz bu ultra slowcu 1.5 sn den 3 e filan çekilmeli bence. Trilane gidiyoruz 4-5 lvl aldıktan sonra kesemiyoruz adamı hatta 3e 1 support kesip çıkıyor filan

 • sinan

  pt vanguard sange yasha assault ile 5v1 attığımı bilirim. taras shiva kasılıcaksa tank görevi görür benim build ile çok sağlam bi carry rolünde oynayabilirsiniz. bence tek antisi doom dur. bu heronun skilleri açık ve manası olduğunda kesilmesi gerçekten imkansız. hiç atak yapmadan supportları kesebilir

 • oğuzhan

  creeplerin yanında sadece w spamleyin yanınıza kimse yaklaşamaz hem harras yaparsınız hemde hayvan gibi last hit alırsınız

 • Majora

  bu heroya lanet olsun yahu sürekli sümük atıyor ölmüyorda
  nerf birstleblack valve pls

 • mekspeyn

  Yahu bu nasıl bir hero,az önceki maçımda vardı adama arkadan vuruyorum vuruyorum benim dmgleri emiyor,taras kastı en sonda sümük atıp durur zaten sinirimi bozdu :D

  • Doğan Çetin

   Bu hero kastıysa sakın tek girme derim . 3 kişi anca alır .

   • mekspeyn

    Bende de Taras vardı,Centaur alıp girdim ama fayda etmedi

 • Doğan Çetin

  Karşı takımınızda bu hero varsa Magic Stack alın derim . Sürekli Quil spray ve sümük atıtğı için 15 stackı kolay doldurursunuz. sürekli kullanmış olursunuz..

 • Doğan Çetin

  Heart Of Tarrasque aldıktan sonra çok kolaylaşıyo iş gerçekten. Ben saldıır itemleri almak yerine full savunma itemleri alıp adamları peşimden dolaştırmayı seviyorum. Ulti zaten yetiyor.Buildte yazmamasına rağmen Bloodstone aldım . Fena hp oldu.

  Benim bi sorum var BLade mail hem fiziksel hem büyüsel hasarlarımı geri çeviriyor. Tam olarak çözemedim itemi blade mail i etkinleştiriyorum yinede ölüyorum o 4 sn içinde

  • burak

   defansif kasıp takımda tank görevini fazlasıyla yapabilir bu hero. BM nin özelliği vurduğu kadarı karşıdakine yansıtmak. örn lina ulti attı 1250 dmg bu dmg sana da geliyo ama onada gidiyo. nyx assassin in 3. skili gibi değil yani bm sana da işliyo karsındakinede. ölmemek istiyosan battle başladıgında kıçını dön onlara :D

   • Doğan Çetin

    Hmm sağol . Hasar verene yansıtır yazınca bana gelmiyor sanıyordumda.
    Peki arkamı dönersem %40 ın dan kurtulurmuyumki

    • burak

     aynen. ama şu sorun var. senin takımında olunca korkak fare karşı takım aldığında cesur yürek oluyo. aynı morphling gibi. karsı takımdaysa tsunami senin takımındaysa su tabancası (:

     • Doğan Çetin

      Ahahaha :) Ben genelde ulti açılır açılmaz direk saldırmaya gittiğim için öyle diyemiyorlar. :)

   • sinoergin

    Son cümleye katılıyorum :D

  • sinoergin

   BM sana vurulanı emmiyor. Sana vurulan vurana geri yansıtıyor 4 sn boyunca.

   • Doğan Çetin

    Tmm öğrendim onu fakat BM de arkamızı dönünce adam 100 vuruyosa 100 ona yansıycak ama bize 60 damage gelmesi lazım %40 ı emiliyor . Bir de hp çok zaten bire bir yansıtsa bile adam ölür

    • sinoergin

     Arkadaş %40 emiliyor derken BM için kastetmedi. Bristleback için söyledi. 3. Skilinden dolayı %40 emiyor. Ölüyor da zaten eğer karşı da ki 4 sn boyunca kendisi öldürücek kadar damage atıyor ise.

     • Doğan Çetin

      Tamam anladım kardeşim BristleBack ın 3. skilini biliyoruz heralde :D O kadarda cahil yapmayın beni . Blade mail in avantajı bizde demek istedim %40 ı emiliyor diye. adama %100 gidiyor.

    • Darka

     blademail hiçbir hasarı emmiyor sadece 4 saniye o sana aynı damage veriyor ama aynısını kendinede veriyor

 • lanet

  abiler bu heroyu aldıgımda hata alıorum takımımda olsa hata alıorum karsıda olsa hata alıorum forumlardan kovaladım .. bıcok kısı aynı hatayı alıo.. mıllet guncelleme beklıo ama ben beklemek ıstemıorum .. çözüm hakkında bılgısı olan varmı acaba

 • sinan

  lanet olsun bu heroya. kıçını dönüyo tüm dmgler iptal sümük atar durur nerden cıktı bu hero :D ne zaman karşıda olsa lanet etmişimdir

 • cafer

  sümük at ve bol bol spamla bu heronun stilli bu :D